• Author
  Posts
 • #26965
  Avatar
  diucplesis
  Participant
  • Offline
   • tēmas: 24
   • atbildes: 56

  ASV federālie prokurori trešdien izvirzījuši apsūdzības trim Austrumeiropas kibernoziedzniekiem, tostarp Latvijas iedzīvotājam Denisam Čalovskim. Čalovskis, kurš arestēts Latvijā, pazīstamas arī ar iesauku «Miami».
  Starp apsūdzētajiem ir Latvijas pilsonis, kurš tika aizturēts Rīgā decembrī un izdots ASV. Plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka 4.decembrī sestā stāva dzīvokli Imantā, kura atradies Čalovskis, ieņēmuši specvienības dalībnieki, kas ar trosēm nolaidušies no jumta.

  Kibernoziedznieki ir atbildīgi par datorvīrusu «Gozi Virus», kas inficējis vairāk nekā miljonu datoru, tostarp aptuveni 40 000 ASV, un izraisījis miljoniem dolāru lielus zaudējumus, paziņojusi prokuratūra.

  Apsūdzētie izmantojuši vīrusu, lai ielauztos banku kontos un «nozagtu miljoniem dolāru», teikts Čalovska apsūdzības rakstā.
  Noziedzīgā shēma darbojusies no 2005.gada līdz 2012.gada martam, un vīrusu inficētajos datoros bijis teju neiespējami atklāt.

  Vispirms vīruss lielos apmēros izplatīts Eiropā, bet ap 2010.gadu tas nonācis arī ASV, kur tika inficēti arī vairāk nekā 160 ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) datori.

  Par vīrusa galveno izstrādātāju tiek uzskatīts Krievijas pilsonis Ņikita Kuzmins, kurš aizturēts ASV, bet kā trešais šajā lietā apsūdzēts Rumānijā aizturētais Mihajs Paunesku.

  Saskaņā ar apsūdzību Kuzmins 2005.gadā pasūtījis kādam programmētājam vīrusu, kuru vēlāk interneta forumos piedāvājis izīrēt par samaksu, Paunesku izīrējis serverus vīrusa izplatīšanai, savukārt Čalovskis, kurš ir programmēšanas speciālists, vēlāk, izpildot pasūtījumu, vīrusu uzlabojis.

  Vīrusa izplatīšana sākusies 2007.gadā. Antivīrusu programmas šo vīrusu lielākoties nav pamanījušas.
  No TvNeta [http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/451090-asv_apsudz_kibernoziedznieku_bandu_tostarp_kadu_latvieti]

  http://www.darkreading.com/threat-intelligence/167901121/security/antivirus/240146859/alleged-gozi-trojan-creator-among-3-charged-by-authorities.html

 • #77627
  Avatar
  eriksx
  Participant
  • Offline
   • tēmas: 0
   • atbildes: 8

  Varbūt tagat piedāvās darbu FIB, lieliem speciem jau piedāvā ‘darījumu no kura nevar ateikties’

You must be logged in to reply to this topic.